Xubnaha GSH Menu

 

SN. Magaca Xildhibaanka (MP Name)
1 Abdalla Boss Ahmed
2 Abdalla Haji Ali Ahmed
3 Abdi Abdullahi Mohamed
4 Abdi Ahmed Duhulow
5 Abdi Ali Hassan 
6 Abdi Hashi Abdullahi
7 Abdi Moalim Aden 
8 Abdirahman Mohamud Hussein
9 Mohamed Abdi Mohamed
10 Abdi-aziz Abdullahi Mohamed 
11 Omar Ali Isak (Balash)
12 Abdiaziz Sheikh Yusuf
13 Abdibare Yusuf Jabril 
14 Abdifatah Nor Matan
15 Abdigafar Mohamed Omaar
16 Abdihakim Ige Gulled
17 Abdikafi Moalim Hassan
18 Abdiladif Musse Nur
19 Abdinasir Garane Mohamed
20 Abdinasir Mohamed Abdulle
21 Abdinasir Mohamed Ali
22 Abdirahim Abdi Abikar
23 Abdirahman Abdi Osman 
24 Abdirahman Aden Ibrahim (Ibbi)
25 Abdirahman Ahmed Suge
26 Abdirahman Ibrahim Ali (Shirar) 
27 Abdirahman Kulmiye Hersi
28 Abdirahman Mohamud Ataye
29 Abdirashid Haji Deerow
30 Abdirashid Mohamed Hidig
31 Abdirizak Dahir Mohamud 
32 Abdirizak Osman Hassan
33 Abdisamad Mohamud Hassan
34 Abdisatar Sh.Abdisalam Sh.Hassan Barsane
35 Abdiwahab Ugas Hussein Ugas Khalif 
36 Abdiwahid Abdullahi Jama
37 Abdiweli Ibrahim Sheikh Mudey
38 Abdow Mah Farah
39 Abdukadir Aden Nur
40 Abdulkadir Abdi Hashi
41 Abdulkadir Ali Omar
42 Abdukadir Moalim Nor
43 Abdulkadir Mohamed Adan
44 Abdulkadir Osoble Ali
45 Abdulkadir Sheikh Ali Ibrahim
46 Abdulkadir Sheikh Hanafi
47 Abdullahi Abdi Garun
48 Abdullahi Abyan Nor
49 Abdullahi Ahmed Hussein 
50 Abdullahi Ali Ahmed
51 Abdullahi Ali Mohamud Mohamed
52 Abdullahi Bile Nor
53 Abdullahi Godah Barre
54 Abdullahi Haji Dayib
55 Abdullahi Hassan Roble
56 Abdullahi Hussein Ali (Abdalla)
57 Abdullahi Jama Hussein
58 Abdullahi Mohamed Adan 
59 Abdikarim Dahir Hirsi
60 Abdullahi Mohamed Isse
61 Abdullahi Olad Roble
62 Abdullahi Omar Abshir
63 Abdullahi Osman Dualle
64 Mohamed Ali Daheeye
65 Abdullahi Sheikh Ismail
66 Abdullahi Yusuf Ali
67 Abdullahi Yusuf Hassan
68 Abdurahman Hosh Jibril
69 Aden Ibrahim Dhayow
70 Aden Mohamed Nor (Seransor)
71 Aden Sadik Mohamed
72 Adil Shegow Sagar
73 Ahmed Abi Aden
74 Ahmed Aden Abdirahman 
75 Ahmed Aden Ahmed
76 Ahmed Dhimbil Roble 
77 Ahmed Duale Gelle (Haf)
78 Ahmed Gedi Jumale
79 Ahmed Haji Mohamed (Taaw)
80 Ahmed Hussein Hassan
81 Ahmed Ismail Mohamed
82 Dr Mohamed Aden Waaberi
83 Ahmed Mayow Abdulle
84 Ahmed Osman Ibrahim
85 Ali Aden Hussein 
86 Ali Ahmed Mohamed 
87 Ali Hassan Guyow
88 Yusuf Mohamed Ali
89 Ali Nur Hussein Ali
90 Ali Sheikh Mohamed Nor
91 Ali Yusuf Osman
92 Amina Mohamed Abdi
93 Amina Omar Jama
94 Asad Mohamed Yusuf
95 Asha Haji Elmi
96 Asha-kos Mohamud Omar
97 Awais Abdullahi Ibrahim 
98 Barre Ugas Gedi Dhabar
99 Bashir Addow Alasow
100 Qaasim Mohamed Jama
101 Bibi Khalif Mohamed
102 Bishar Ugas Ibrahim
103 Bisharo Abdi Dirie
104 Botan Isse Alin
105 Buri’ Mohamed Hamza
106 Dahir Amin Jesow
107 Dahir Haji Gelle Farah
108 Dahir Hassan Abdi
109 Daud Abdikarim Sheikh Omar
110 Dunio Mohamed Ali
111 Faduma Odawa Rage
112 Fahma Ahmed Nor
113 Farah Sheikh Abdulkadir
114 Fatima Hassan Ali
115 Fatima Nor Mohamed 
116 Faysal Omar Gulled
117 Fowsiya Mohamed Sheikh
118 Habiba Mohamed Keir 
119 Halima Hassan Omar
120 Hamsa Sheikh Hussein
121 Abshir Hassan Abshir
122 Hassan Ibrahim Mohamed
123 Hassan Moalim Hussein
124 Hassan Moalim Mohamed 
125 Hassan Moalim Mohamud
126 Hassan Osman Hussein (Qoryoley)
127 Hirsi Aden Roble
128 His Hassan Adan
129 His Musse awal Ali
130 Sheik Ahmed Kosar Elmi
131 Hussein Arab Isse Haid
132 Abdullahi Hussein Mohamud
133 Hussein Mohamud Sheikh Hussein
134 Hussein Osman Hussein
135 Abdi Shire Jama
136 Ibrahim Ali Omar (Sheegow)
137 Ibrahim Hussein Ali Salah
138 Ibrahim Isak Yarow
139 Ibrahim Salah Daifulah
140 Ibrahim Sulaiman Haji Nor
141 Raabico Shiekh Nur
142 Isak Mohamed Mohamud 
143 Isgowe Derow Isak
144 Fowzia Yusuf Haji Adan
145 Issa Mohamed Ahmed (Gurase)
146 Isse Wehliye Malin
147 Jailani Nor Ikar Sheikh Sufi
148 Jama Ahmed Mohamud
149 Jamac Ahmed Mohamed (Jamac Oday)
150 Jamal Hassan Isma’il 
151 Jawahir Ahmed Elmi
152 Khadar Bihi Alin
153 Khadija Mohamed Diriye
154 Khalid Omar Ali
155 Khalif Mohamed Haji Hassan
156 Khalif Sheikh Abdullahi Dere
157 Lul Abdi Aden
158 Mahad Abdalla Awad
159 Mahad Mohamed Duale
160 Mahad Mohamed Salad
161 Mahdi Ali Osman
162 Mariam Arif Kasim 
163 Mariam Moalim Isak
164 Maryan Aweis Jama
165 Mayow Mustaf Hassan
166 Moalim Ali Adan
167 Mohamed Abdi Ali
168 Mohamed Abdi Hayir (Mareye)
169 Mohamed Abdi Mohamed (Gandi)
170 Mohamed Abdi Yusuf
171 Mohamed Abdullahi Hassan
172 Mohamed Abdullahi Hassan (Fadhayo)
173 Mohamed Abdullahi Kamil
174 Mohamed Abdulle Farah
175 Mohamed Abukar Islow
176 Mohamed Abdi Mohamed
177 Mohamed Ahmed Keynan
178 Mohamed Ahmed Kulan
179 Mohamed Ali Haga
180 Mohamed Ali Hussein
181 Mohamed Amin Hassan Abdullahi 
182 Ubah Tahlil Warsame 
183 Mohamed Hassan Adan
184 Mohamed Hassan Ibrahim (Qono)
185 Mohamed Hussein Isak (Afarale)
186 Liibaan Osman Abdirahman
187 Abdiweli Mohamed Ibrahim  (Habsade)
188 Mohamed Idle Gedi
189 Mohamed Isak Osman (Fanah)
190 Mohamed Ismail Shuriye
191 Mohamed Kerow Mohamed Yusuf
192 Said Mohamed Mohamud Haid
193 Mohamed Mohamud Ibrahim
194 Mohamed Mursal Borow
195 Mohamed Nureni Bakar
196 Mohamed Omar Aymoy
197 Mohamed Omar Dalha 
198 Mohamed Omar Mohamud 
199 Abdiweli Mohamed Qanyare 
200 Mohamed Rashid Mohamed
201 Mohamed Sheikh Adan (Hirale)
202 Mohamed Sheikh Osman Jawari
203 Abdirisak Mohamed Warsame
204 Mohamoud Ali Magan
205 Mohamud Abdi Hassan (Pecos)
206 Mohamud Ahmed Mohamud (Kulalihi)
207 Mohamud Hayir Ibrahim 
208 Dr Elmi Mohamud Nor
209 Mohamud Moalim Yahye
210 Mohamud Mohamed Bono
211 Mohamud Mohamed Gure
212 Mohamud Mohamed Jimale
213 Mumino Sheikh Omar
214 Muna Ibrahim Abikar
215 Mohamud Ali Dhuux
216 Musse Ahmed Ismail
217 Abdiaziz Abdullahi Yusuf
218 Mustaf Mukhtar Gudow
219 Mustaf Sheikh Ali Duhulow
220 Nadifa Mohamed Osman 
221 Naima Mohamed Ga’al
222 Nor Iidow Beyle 
223 Aden Mohamed Ali 
224 Nor Mohamud Hussein
225 Nor Farah Jama
226 Kasim Ali Nor
227 Ahmed Omar Islow Mohamed 
228 Omar Mohamud Mohamed (Filish)
229 Osman Aden Dhubow
230 Osman Elmi Boqore
231 Osman Haji Ali Nor
232 Osman Libah Ibrahim
233 Osman Mohamed Abdi (Dalo)
234 Osman Mohamed Abdullahi 
235 Osman Mohamud Mohamed (Dufle)
236 Osman Mukhtar Mohamed
237 Qadra Ahmed Ibrahim
238 Qali Ahmed Diriye
239 Ridwan Hirsi Mohamed 
240 Sa’dia Ares Isse
241 Sa’dia Omar Shegow
242 Ali Isse Nur
243 Mohamed hersi Dualle
244 Sahra Abdulkadir Abdirahman
245 Sahra Jama Ali Qoorsheel
246 Said Abdullahi Mohamed
247 Said Hassan Gedi
248 Said Mohamed Ali 
249 Sainab Mohamed Amir 
250 Salim Aliyow Ibrow
251 Saman Mohamed Sheikh Dahir
252 Samira Hassan Abdulle 
253 Saqo Adan Mohamed 
254 Saredo Mohamed Abdalla
255 Sayid Ali Abdukadir Moalim 
256 Abdulkadir Hassan Sheikh Aden
257 Sharif Mohamed Abdalla
258 Sharif Mohamed Sidi
259 Sharif Mohamed Hassan
260 Mukhtar Mo'alim Hassan 
261 Sheikh Aden Mohamed Nor
262 Sheikh Sha’ir Sheikh Mohamed
263 Shuriye Mumin Afrah
264 Farah Awad Jama 
265 Sidow Aden Abadir
266 Soyan Abdi Warsame
267 Suri Diriye Arab
268 Tahlil Abdi Mohamed 
269 Yakub Ali Mohamed
270 Yasin Abdi Sed 
271 Gulled Hassan Dirir
272 Yusuf Gelle Ugas
273 Yusuf Hayle Jumale
274 Yusuf Mohamed Ismail 
275 Zakarie Hussein Arreh

 

Xubnaha GSH Menu

 

# fullName Sex Parliament(house) constituency
1 Khalid Maow Abdulkadir Male House of the People Banadir
2 Mahad Aabdalla Aawad Male House of the People Banadir
3 Jeylani Nur Ikar Sh. Sufi Male House of the People Banadir
4 Bibi Khalif Mohamed Female House of the People Banadir
5 Lutfi Sheriff Mohamed Omar Male House of the People Banadir
6 Fahma Ahmed Nur Female House of the People Banadir
7 Marian Mohamed Hussein Female House of the People Galmudug
8 Sahro Omar Malin Female House of the People Galmudug
9 Warsame Mohamed Hassan Male House of the People Galmudug
10 Abdullahi Ali Ahmed Male House of the People Galmudug
11 Abdiaziz Elmi Ali Male House of the People Galmudug
12 Abdisabir Nur Shurie Male House of the People Galmudug
13 Said Nur Gariish Male House of the People Galmudug
14 Mahad Mohamed Salad Male House of the People Galmudug
15 Sadiq Abdikarim Haji Ibrahim Male House of the People Galmudug
16 Abdihakim Moallim Ahmed Male House of the People Galmudug
17 Dunio Mohamed Ali Female House of the People Galmudug
18 Yusuf Hayle Jimalle Male House of the People Galmudug
19 Qasim Mohamed Jama Male House of the People Galmudug
20 Maryam Haji Abdi Gedi Female House of the People Galmudug
21 Hassan Moalim Mohamud Sh. Ali Male House of the People Galmudug
22 Ali Ahmed Sharif Osman Male House of the People Galmudug
23 Mohamed Abdulle Farah (Gesey) Male House of the People Galmudug
24 Ikran Adam Absuge Female House of the People Galmudug
25 Naema Mohamed Gaal Female House of the People Galmudug
26 Hussein Kasim Yusuf Iidow Male House of the People Galmudug
27 Nadifa Farah Jama Female House of the People Galmudug
28 Abdiweli Mohamed Qanyare Male House of the People Galmudug
29 Ubah Tahlil Warsame Female House of the People Galmudug
30 Abdirahman Mohamed Hussein Male House of the People Galmudug
31 Mustaf Sh. Ali Duhulow Male House of the People Galmudug
32 Ahmed Moallim Fiqi Ahmed Male House of the People Galmudug
33 Abdikarim Khalif Abdi Dhala Male House of the People Galmudug
34 Abdi Shire Jama Male House of the People Galmudug
35 Abdishakur Ali Mire Male House of the People Galmudug
36 Zakariya Hassan Sh. Ali Male House of the People Galmudug
37 Farah Abdi Hassan Male House of the People Galmudug
38 Mariam Arif Kassim Female House of the People Galmudug
39 Mohamed Ahmed Abtidoon Male House of the People Galmudug
40 Hersi Adan Roble Male House of the People Galmudug
41 Abdullahi Farah Wehliye Male House of the People Galmudug
42 Abdullahi Gafow Mohamud Male House of the People Galmudug
43 Abdisatar Abdisalam Sh. Hassan Barsane Male House of the People HirShabelle
44 Hussein Abdi Elmi Male House of the People HirShabelle
45 Abdirisak Omar Mohamed Male House of the People HirShabelle
46 Abdullahi Godah Barre Male House of the People HirShabelle
47 Omar Osman Wasuge Male House of the People HirShabelle
48 Fadummo Farah Ibrahim Female House of the People HirShabelle
49 Hiis Hassan Adan Female House of the People HirShabelle
50 Abdullahi Mohamed Nor Male House of the People HirShabelle
51 Mohamed Abukar Islaw Male House of the People HirShabelle
52 Abdulkadir Osoble Ali Male House of the People HirShabelle
53 Amina Mohamed Abdi Female House of the People HirShabelle
54 Mohamed Omar Aimoy Male House of the People HirShabelle
55 Adan Ali Hassan Male House of the People HirShabelle
56 Mohamud Abdullahi Ahmed Male House of the People HirShabelle
57 Mohamud Abdirahman Sheikh Farah Male House of the People HirShabelle
58 Mohamed Hassan Ibrahim Qone Male House of the People HirShabelle
59 Abdirizak Ahmed Mohamed (Jindi) Male House of the People HirShabelle
60 Farhia Mumin Ali Female House of the People HirShabelle
61 Khalif Abdi Omar Male House of the People HirShabelle
62 Dahir Amin Jesow Male House of the People HirShabelle
63 Farhiyo Mohamud Dhakane Female House of the People HirShabelle
64 Osman Mohamed Abdi (Daalo) Male House of the People HirShabelle
65 Abdulkadir Arabow Ibrahim Male House of the People HirShabelle
66 Yusuf Ibrahim Afrah Male House of the People HirShabelle
67 Yusuf Hussein Ahmed Male House of the People HirShabelle
68 Samiro Hassan Abdulle Female House of the People HirShabelle
69 Maryan Ahmed Harun Female House of the People HirShabelle
70 Abdullahi Olad Roble Male House of the People HirShabelle
71 Farah Sheikh Abdulkadir Male House of the People HirShabelle
72 Mina Hassan Mohamed Female House of the People HirShabelle
73 Abdulfatah Kasim Mohamud Male House of the People HirShabelle
74 Dahabo Susow Mohamed Female House of the People HirShabelle
75 Khadijo Mohamed Diriye Female House of the People HirShabelle
76 Ali Mohamed Omar Male House of the People HirShabelle
77 Mohamud Mohamed Jimale Male House of the People HirShabelle
78 Abdiaziz Salah Arman Male House of the People HirShabelle
79 Mohamed Abdullahi Hassan Male House of the People HirShabelle
80 Noor Iidow Beyle Male House of the People HirShabelle
81 Mohamed Abdi Mohamed Gandi Male House of the People Jubaland
82 Sahra Jama Ali Qorshel Female House of the People Jubaland
83 Lul Abdi Aden Female House of the People Jubaland
84 Ibrahim Mohamed Hussein Bulle Male House of the People Jubaland
85 Ahmed Osman Ibrahim Male House of the People Jubaland
86 Mohammed Diriye Khalif Male House of the People Jubaland
87 Jibril Abdirashid Haji Male House of the People Jubaland
88 Abdirashid Mohamed Hidig Male House of the People Jubaland
89 Leeban Osman Abdirahman Male House of the People Jubaland
90 SheikhNur Mohamed Hassan Male House of the People Jubaland
91 Abdulaziz Abdullahi Yusuf (Dhegaqool) Male House of the People Jubaland
92 Mohamed Nur Iftin Shambara Male House of the People Jubaland
93 Mariam Aweis Jama Female House of the People Jubaland
94 Farhia Hassan Ahmed Female House of the People Jubaland
95 Abdukadir Aden Nur Male House of the People Jubaland
96 Abdullahi Yusuf Hassan Alankey Male House of the People Jubaland
97 Abdirahman Kulmiye Hersi Male House of the People Jubaland
98 Mohamud Ali Magan Male House of the People Jubaland
99 Daleys Hassan Adan Female House of the People Jubaland
100 Mohamed Hassan Idiriss Male House of the People Jubaland
101 Abdulkadir Sheikh Ali Ibrahim Baqdadi Male House of the People Jubaland
102 Abdullahi Abukar Haji Male House of the People Jubaland
103 Adam Isak Ali Male House of the People Jubaland
104 Ali Osman Hirsi Male House of the People Jubaland
105 Saadia Musa Abdullahi Female House of the People Jubaland
106 Hamza Sheikh - Hussein Olow Female House of the People Jubaland
107 Mohamed Ali Omar Male House of the People Jubaland
108 Hawo Mohamed Adan Female House of the People Jubaland
109 Abdiaziz Abdullahi Mohamed Male House of the People Jubaland
110 Abdikadir Mohamed Osman Male House of the People Jubaland
111 Hashim Nor Adam Male House of the People Jubaland
112 Mohamed Ali Hussein Male House of the People Jubaland
113 Sagal Abdirizak Bihi Female House of the People Jubaland
114 Sahra Haji Hassan Ali Female House of the People Jubaland
115 Hassan Abdi Ismail Male House of the People Jubaland
116 Abdifatah Mohamed Ali Male House of the People Jubaland
117 Abdi Ali Hassan Male House of the People Jubaland
118 Osman Libah Ibrahim Male House of the People Jubaland
119 Abdullahi Mohamed Adan Shair Male House of the People Jubaland
120 Mohamud Abdullahi Siraji Male House of the People Jubaland
121 Ali Mohamed Muse Male House of the People Jubaland
122 Zeinab Mohamed Amir Female House of the People Northern Regions –SL
123 Yurub Ahmed Raabi Female House of the People Northern Regions –SL
124 Ahmed Dhimbil Roble Male House of the People Northern Regions –SL
125 Mohamed Abdi Hayir Mareye Male House of the People Northern Regions –SL
126 Faysal Omar Guled Male House of the People Northern Regions –SL
127 Jamal Hassan Ismail Male House of the People Northern Regions –SL
128 Abdurahman Dualeh Beileh Male House of the People Northern Regions –SL
129 Said Mohamed Mohamud Haid Male House of the People Northern Regions –SL
130 Ismail Abdirahman Sheikh Bashir Male House of the People Northern Regions –SL
131 Bihi Iman Egeh Male House of the People Northern Regions –SL
132 Hussein Arab Isse/Essa Male House of the People Northern Regions –SL
133 Suri Dirie Arab Female House of the People Northern Regions –SL
134 Fatima Ismail Hussain Female House of the People Northern Regions –SL
135 Ahmed Mohamed Jama Male House of the People Northern Regions –SL
136 Fadumo Hassan Ali Female House of the People Northern Regions –SL
137 Maryan Mohamud Isse Female House of the People Northern Regions –SL
138 Abdullahi Osman Duale Male House of the People Northern Regions –SL
139 Asho-kos Mohamud Omar Female House of the People Northern Regions –SL
140 Salah Ahmed Jama Male House of the People Northern Regions –SL
141 Amina Omar Jama Female House of the People Northern Regions –SL
142 Zahra Abdulkadir Abdirahman Female House of the People Northern Regions –SL
143 Mohamed Ibrahim Abdi Male House of the People Northern Regions –SL
144 Abdo Mah Farah Male House of the People Northern Regions –SL
145 Elmi Mohamud Nur Male House of the People Northern Regions –SL
146 Nuriya Adan Isse Female House of the People Northern Regions –SL
147 Abdirizak Dahir Mohamud Male House of the People Northern Regions –SL
148 Mohamed Omar Arteh Male House of the People Northern Regions –SL
149 Zahra Yusuf Ige Female House of the People Northern Regions –SL
150 Khadra Mohamed Tukale Female House of the People Northern Regions –SL
151 Abdirahman Ahmed Suge Male House of the People Northern Regions –SL
152 Ahmed Mohamud Sh. Muhamed Male House of the People Northern Regions –SL
153 Abdirahman Idan Yunis Male House of the People Northern Regions –SL
154 Abdalla Haji Ali Ahmed Male House of the People Northern Regions –SL
155 Muse Said Jama Male House of the People Northern Regions –SL
156 Abdifatah Ismael Tahir Male House of the People Northern Regions –SL
157 Mohamed Ali Hagaa Male House of the People Northern Regions –SL
158 Mohamed Abdullahi Kamil Male House of the People Northern Regions –SL
159 Jama Mohamed Askar Male House of the People Northern Regions –SL
160 Fadumo Odawa Rage Female House of the People Northern Regions –SL
161 Fawzia Yusuf H. Adam Female House of the People Northern Regions –SL
162 Fatih Said Hassan Male House of the People Northern Regions –SL
163 Guleid Aidarus Egge Male House of the People Northern Regions –SL
164 Abdirahman Mohamoud Atteyeh Male House of the People Northern Regions –SL
165 Zakaria Hussein Ahmed Male House of the People Northern Regions –SL
166 Huda Ahmed Ali Female House of the People Northern Regions –SL
167 Adnan Osman Elmi Male House of the People Northern Regions –SL
168 Faisal Abdille Guled Male House of the People Puntland
169 Mohamud Hayir Ibrahim Male House of the People Puntland
170 Mohamed Abdikafi Mohamed Male House of the People Puntland
171 Sadia Areis Isse Karshe Male House of the People Puntland
172 Said Hussein Eid Male House of the People Puntland
173 Zakariye Mohamud Haji Abdi Male House of the People Puntland
174 Ali Ahmed Jama Jengali Male House of the People Puntland
175 Ahmed Ismail Shabel Male House of the People Puntland
176 Sadiya Yassin Haji Samatar Female House of the People Puntland
177 Anab Hassan Elmi Female House of the People Puntland
178 Gamal Mohamed Hassan Male House of the People Puntland
179 Burhan Adan Omar Male House of the People Puntland
180 Abdiaziz Mohamed Mohamud Qambi Male House of the People Puntland
181 Mohamud Ahmed Isse Male House of the People Puntland
182 Abdirahman Mohamed Abdulle Male House of the People Puntland
183 Saido Mohamed Hassan Female House of the People Puntland
184 Dahir Mohamud Muse Male House of the People Puntland
185 Abdinasir Said Muse Male House of the People Puntland
186 Ahmed Ismail Mohamed Male House of the People Puntland
187 Ali Yusuf Ali Hosh Male House of the People Puntland
188 Sulaiman Mohamud Hashi Male House of the People Puntland
189 Ahmed Mohamed Ahmed Male House of the People Puntland
190 Sadik Hirsi Warfa Male House of the People Puntland
191 Muse Ahmed Ismail Male House of the People Puntland
192 Ikran Yusuf Hersi Female House of the People Puntland
193 Abdullahi Bile Nur Male House of the People Puntland
194 Mohamed Abdullahi Farah Male House of the People Puntland
195 Abdirashid Mohamud Hassan Abdi Male House of the People Puntland
196 Daud Mohamed Omar Male House of the People Puntland
197 Omar Ismail Waaberi Male House of the People Puntland
198 Hawa Yusuf Ahmed Female House of the People Puntland
199 Elmi Omar Elmi Male House of the People Puntland
200 Deko Said Hassan Female House of the People Puntland
201 Abdillahi Bidhan Warsame Male House of the People Puntland
202 Abdirashid Dahir Gabobe Male House of the People Puntland
203 Sharmarke Saleban Burale Male House of the People Puntland
204 Abdi Mohamud Mohamed Male House of the People Puntland
205 Abdiwahab Ugas Hussein Ugas Khalif Male House of the People South West
206 Ali Sheikh Mohamed Nur Male House of the People South West
207 Amina Shekh Osman Female House of the People South West
208 Isgowe Derow Isak Male House of the People South West
209 Mohammad Sh. Osman Jawari Male House of the People South West
210 Mohamed Jama Mursal Male House of the People South West
211 Abdirashid Mohamed Ahmed Male House of the People South West
212 Hani Mohamed Aden Female House of the People South West
213 Ali Yusuf Osman Male House of the People South West
214 Hanifa Mohamed Ibrahim Habsade Female House of the People South West
215 Safio Hassan Nur Female House of the People South West
216 Salim Alio Ibro Male House of the People South West
217 Adam Ibrahim Dhayow Male House of the People South West
218 Hassan Ali Mohamed Male House of the People South West
219 Mohamed Ahmed Mohamed Male House of the People South West
220 Dahir Abdi Abdullahi Male House of the People South West
221 Mohamed Mursal Mohamed Borow Male House of the People South West
222 Mohamed Mursal Sh. Abdirahman Male House of the People South West
223 Ibrahim Isak Yarow Male House of the People South West
224 Ahmed Haji Mohamed Male House of the People South West
225 Fowsiya Mohamed Sheikh Female House of the People South West
226 Osman Haji Ali Male House of the People South West
227 Isak Mohamed Mohamud Aboow Male House of the People South West
228 Iman Abdullahi Ali Male House of the People South West
229 Sandhere Mohamed Iftin Male House of the People South West
230 Mohamed Hussein Isak (Afarale) Male House of the People South West
231 Hassan Abdinur Abdi Male House of the People South West
232 Abdullahi Hussein Ali Male House of the People South West
233 Hassan Osman Hussein Male House of the People South West
234 Abdiwali Ibrahim Sh. Mudey Male House of the People South West
235 Sheikh Aden Mohamed Nur Male House of the People South West
236 Mohamud Mohamed Bono Male House of the People South West
237 Hamza Said Hamza Male House of the People South West
238 Jawahir Adawe Abdi Female House of the People South West
239 Sareda Mohamed Abdalla Female House of the People South West
240 Mohamed Adam Moalim Ali Male House of the People South West
241 Mohamed Omar Dalha Male House of the People South West
242 Sharif Sheikh Maye Male House of the People South West
243 Hussein Mohamed Sh. Hussein Male House of the People South West
244 Hassan Moalim Hussein Male House of the People South West
245 Mohamed Issak Osman Male House of the People South West
246 Sayid-Ali Abdulkadir Moalim Male House of the People South West
247 Rabaco Sheikh Nur Female House of the People South West
248 Sharif Mohamed Abdalla Male House of the People South West
249 Mariam Moalim Isak Female House of the People South West
250 Ahmed Omar Islow Male House of the People South West
251 Ali Abdi Osman Male House of the People South West
252 Amina Hassan Ali Female House of the People South West
253 Idiris Abdi Taktar Male House of the People South West
254 Hassan Ibrahim Mohamed Male House of the People South West
255 Ali Adam Hussein Male House of the People South West
256 Abdullai Sh Ismail Ali Male House of the People South West
257 Abdifatah Mohamed Omar Gesey Male House of the People South West
258 Abdullahi Omar Abshir Male House of the People South West
259 Mohamed Nureni Bakar Male House of the People South West
260 Moalim Ali Adam Male House of the People South West
261 Yacqub Ali Mohamed Male House of the People South West
262 Abdurahman Adam Ibrahim Ibbi Male House of the People South West
263 Mohamud Moalim Yahya Male House of the People South West
264 Abdulkadir Hassan Sheikh Aden Male House of the People South West
265 Deka Hussein Hassan Female House of the People South West
266 Mohamed Said Abdilahi Male House of the People South West
267 Samra Ibrahim Omar Female House of the People South West
268 Muna Sheikh Abu Female House of the People South West
269 Nadifa Adan Isak Female House of the People South West
270 Ali Sheikh Abdullahi Male House of the People South West
271 Sh Shair Sh Mohamed Hassan Male House of the People South West
272 Abdullahi Sheikh Mohamed Mohamed Male House of the People South West
273 Ali Adow Mohamed Male House of the People South West
274 Nur sidow Baba Hassan Male House of the People South West
275 Hassan Sheikh Mohamud Male House of the People Xubin Sharafeed

 

Xubnaha GSH Menu

Xildhibaanada Golaha Shacabka oo loo eegayo Dumar iyo Rag

SN Jinsiga Xildhibaanka Tirada Boqoley %
1. Dumar 66 24%
2. Rag 209 76%
     Wadarta Guud 275 100%

 Xildhibaanada Golaha Shacabka, ayada oo la eegayo da'dooda

SN Kooxda Tirada Xildhibaanada Boqoley
1 Dhalinyaro [ilaa 39 Sano] 76 28%
2 Da' Dhexaad [40-60] 153 55%
3 Waayeel [Ka weyn 60 sano] 46 17%
Wadarta Guud 275 100%

 Xildhibaanada Golaha Shacabka oo loo kooxeeyey heerka aqoonta 

SN Kooxda Tirada Xildhibaanada Boqoley
1 Dugsi Sare (Secondary School) 60 21.8%
2 Diblooma (Diploma) 7 2.5%
3 Jaamici heerka 1aad (Bachelor Degree) 148 53.8%
4 Jaamici heerka 2aad (Master Degree) 52 18.9%
5 Jaamici heerka 3aad (PhD) 8 2.9%
Wadarta Guud 275 100%

 

Lasaco Tweets keenna

Waxaa Haatan Si Toos ah u Socdo Xafladda Xiritaanka Kalfadhiga 6-aad ee Labada Gole ee Baarlamaanka Jamhuuriyadda F… https://t.co/xNVpn9kqyB
Madaxweynaha JFS Mudane Maxamed Cabdullaahi Maxamed ‘Farmaajo’ ayaa haatan ka qeyb galaya munaasabad lagu soo xiray… https://t.co/BUBlbrmQP7
Guddoomiyaha Golaha Shacabka ee BJFS Mudane Maxamed Mursal Sheekh Cabdiraxmaan iyo wafdi uu hogaaminayo oo maalmihi… https://t.co/DmVx04IkEA
Follow Golaha Shacabka BJFS on Twitter

RAADIN

© 2018 Golaha Shacabka,Baarlamaanka Jamhuuriyadda Federaalka Soomaaliya